Nagroda III stopnia
Obiekty przemysłowe, magazynowe i instalacje
(Grupa VII)

Hala na specjalistyczne wyposażenie obsługowe tramwajów wraz z rozbudową i przebudową układu torowo-sieciowego zajezdni tramwajowej MPK w Częstochowie Sp. z o.o. przy Al. Niepodległości 30

Inwestor:
Główny wykonawca:
Jednostki wykonawcze:

Jednostka projektowa:
Kierownik budowy:
Inspektorzy nadzoru:

Główni projektanci:
MPK w Częstochowie Sp. z o.o., Częstochowa
Anna-Bud Sp. z o.o., Bilcza, gmina Morawica
Europoles-Kromiss Sp. z o.o., Częstochowa (wykonawca układu sieciowego); PHU Dariusz Dudała, Łazy (wykonawca układu torowego zajezdni tramwajowej)
Biuro Projektów Budownictwa Chodor - Projekt Sp. z o.o., Kielce
mgr inż. Tomasz Barszcz
inż. Andrzej Chmielecki, mgr inż. Marek Łyszczarz, mgr inż. arch. Katarzyna Skrzypczyk, mgr inż. Małgorzata Piasecka (architektura)
mgr inż. Krzysztof Helman, mgr inż. Jerzy Piotrowicz (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosili: inwestor, główny wykonawca oraz jednostki wykonawcze.


Hala została zbudowana według najnowszych rozwiązań hal w postaci szkieletu stalowego, ze ścianami z ocieplanych płyt warstwowych, z dachem dwuspadowym. Cała inwestycja, wraz z układem torowo-sieciowym, charakteryzuje się wysoką jakością, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Budynek jest przystosowany do obsługi tramwajów starych i nowoczesnych. Wewnątrz budynku znajdują się dwa tory tramwajowe o rozstawie osiowym 7,5 m, a także takie urządzenia, jak tokarka podtorowa którą mają tylko nieliczne zakłady.
Hala jest odzwierciedleniem działań mających na celu modernizację i ulepszanie infrastruktury transportu publicznego w mieście. Została sfinansowana ze środków własnych spółki.
Powierzchnia zabudowy wynosi 1186,00 m2, powierzchnia użytkowa 1124,80 m2, a kubatura hali 9025,00 m3.
Całość prac wykonano w ciągu 5 miesięcy.