Tytuł "Budowa Roku 2017" (nagroda I stopnia)
Obiekty oceniane indywidualnie
(Grupa IX)

Kompleksowe osiedle domów jednorodzinnych „PANORAMA” w Kościelnej Wsi obejmujące budowę 90 domów wolno stojących oraz w zabudowie bliźniaczej

Inwestor, generalny wykonawca:
Jednostka projektowa:
Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru:
Główni projektanci:

Firma Budowlana „Marek Antczak”, Kalisz
Architektoniczne Biuro Projektowe Nowak & Podonowski, Kalisz
tech. bud. Krzysztof Antczak
inż. Włodzimierz Lewandowski
mgr inż. arch. Włodzimierz Podonowski,
mgr inż. arch. Zbigniew Nowak (architektura),
mgr inż. Ryszard Cyrulewski (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosił inwestor, generalny wykonawca.


 

Osiedle jest zlokalizowane na obrzeżach Kalisza, w miejscowości Kościelna Wieś przy ul. Poligonowej. Domy mają powierzchnię od 90 do 200 m2. Zostały zbudowane na działkach o powierzchni od 700 do 3000 m2. Każda z nieruchomości jest ogrodzona i wyposażona w instalację domofonową i telewizję kablową. Do osiedla został doprowadzony światłowód.
Kompleksowe, spójne architektonicznie osiedle z zaprojektowaną zielenią i elementami małej architektury zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią bliskość natury, a jednocześnie chcą zamieszkiwać blisko centrum miasta. Ideą była realizacja domów „szytych na miarę”, dostosowanych do oczekiwań i wizji klientów, wkomponowanych w piękną leśną okolicę. Fundamenty budynków stanowią ławy żelbetowe. Ściany fundamentowe wykonano z bloczków betonowych, ściany budynku – z bloczków silikatowych grubości 24 cm, strop nad parterem, podciągi, nadproża, schody wewnętrzne – żelbetowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie dachówką ceramiczną zakładkową, stolarka okienna z PVC w kolorze białym. Na elewacji zastosowano tynk akrylowy.
Powierzchnia zabudowy wynosi 13 350,00 m2, powierzchnia użytkowa 15 361,00 m2, a kubatura budynków 66 750,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 154 miesięcy.