Tytuł "Budowa Roku 2017" (nagroda I stopnia)
Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości od 25 do 50 mln zł
(Grupa II)

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi OKRZEI w Sopocie przy ul. S. Okrzei

Inwestor, deweloper:
Generalny realizator inwestycji:
Jednostka projektowa:
Kierownik projektu:
Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru
:
Główni projektanci:
Invest Komfort Trójmiasto Sp. z o.o. Sp.k., Gdynia

INVEST KOMFORT Spółka Akcyjna, Sp.k., Gdynia
Wolski Architekci Sp. z o.o., Sopot
mgr inż. Włodzimierz Mrozowski
mgr inż. Piotr Paszke
mgr inż. Tomasz Komorowski
mgr inż. arch. Jerzy Wolski (architektura),
mgr inż. arch. Maciej Kolecki (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosił generalny realizator inwestycji.


 

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych składa się z budynków A i B, każdy o czterech kondygnacjach nadziemnych, całkowicie podpiwniczonych, z dwiema podziemnymi halami garażowymi. Na kondygnacjach nadziemnych, poza pomieszczeniami komunikacji ogólnej, znajdują się w budynku A – 42 lokale mieszkalne i w budynku B – 43 lokale mieszkalne.
Zespół charakteryzuje bardzo dobra nadmorska lokalizacja, ekskluzywna architektura i liczne udogodnienia dla mieszkańców – od sali kinowej po warsztat dla majsterkowiczów oraz fitness z siłownią, sauną suchą, parową i salą klubową. Kameralny kompleks mieszkalny znajduje się 500 m od plaży, blisko sopockiego mola i ul. Monte Casino.
Fundamenty budynków mają postać żelbetowej „białej wanny”, z płytą denną grubości 40–75 cm. Ściany fundamentowe są żelbetowe monolityczne grubości 25 cm. Konstrukcja dachu jest mieszana – żelbetowa i stalowa z kształtowników HEA 180 oraz drewniana płatwiowa. Dach w części płaskiej pokryto papą termozgrzewalną i zabezpieczono warstwą płukanego żwiru, a część mansardowa pokryto płytami ceramicznymi grubości 5,5 mm.
Wszystkie mieszkania mają duże balkony i przeszklenia witrynowe, tworząc przestronne i jasne wnętrza. Stolarka okienna jest drewniana, o odpowiedniej izolacyjności akustycznej, malowana na kolor grafitowy.
Powierzchnia zabudowy wynosi 1915,90 m2, powierzchnia użytkowa 6596,80 m2, a kubatura budynków 39 574,50 m3. Całość prac wykonano w ciągu 24 miesięcy.