Tytuł "Budowa Roku 2017" (nagroda I stopnia)
Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne
o wartości do 25 mln zł
(Grupa I)

Osiedle SOLVO w Gdańsku przy ul. Krynickiej

Inwestor:

Inwestor zastępczy, deweloper:
Jednostka projektowa:
Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru
:
Główni projektanci:
EKOLAN INWESTYCJE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sigma Sp.k., Gdynia

EKOLAN SA, Sopot
Pracownia Architektoniczna Proconcept, Sopot
mgr inż. Karol Jacewicz
inż. Alina Krzemińska
arch. Marcin Kaniewski (architektura), mgr inż. Maciej Majkowski (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosił inwestor.


 

Osiedle SOLVO stanowią 2 budynki apartamentowe, wzniesione w gdańskiej dzielnicy Przymorze. Budynki wyróżniają się formą architektoniczną, a ich wertykalny charakter podkreślają wysokie okna i układ kompozycyjny głębokich loggii. Zielone patio pomiędzy budynkami tworzy klimat miejskiego parku.
Budynki wyróżniają się również aranżacją wnętrz, holu i wewnętrznych korytarzy w stylu nowojorskim, zastosowaniem jasnych barw z czernią oraz elementami z drewna i lustrami, a także detalami. W każdym budynku znajdują się 2 windy oraz hala garażowa.
Budynek B Solvo ma 116 mieszkań w postaci 1-pokojowych (studia) o powierzchni 28 m2, mieszkań 2-pokojowych o powierzchni 38–40 m2 i 3-pokojowych o powierzchni 52 m2. Ich uzupełnieniem są loggie. Zastosowano niekonwencjonalne rozwiązania techniczno-technologiczne, m.in. szyby z antyrefleksem, odbijające 35% promieniowania cieplnego i chroniące przed nadmiernym przegrzewaniem się mieszkań. Konstrukcję wewnętrznych ścian nośnych w budynku wysokim na trzech ostatnich kondygnacjach wykonano z fibrobetonu.
Powierzchnia zabudowy wynosi 491,07 m2, powierzchnia użytkowa 6967,70 m2, a kubatura budynku 20 160,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 18 miesięcy.