Tytuł "Budowa Roku 2018" (nagroda I stopnia)
Obiekty biurowo-usługowe
(Grupa IV)

Budynek biurowy z garażem podziemnym i miejscami parkingowymi wraz z przyłączami i układem drogowym
w Radomiu przy ul. Wrocławskiej

Inwestor:
Generalny wykonawca:

Jednostka projektowa:
Kierownik budowy:
Inspektor nadzoru:
Główni projektanci:
KOMBUD INVEST Sp. z o.o., Radom
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa
ŁUCZ-BUD Sp. z o.o., Radom
RODAK ARCHITEKCI Pracownia Projektowa Mariusz Rodak, Radom
mgr inż. Adam Kozicki
mgr inż. Paweł Glijer
mgr inż. arch. Mariusz Rodak (architektura),
mgr inż. Anna Wieteska (konstrukcja)

Budowę do konkursu zgłosili: inwestor i generalny wykonawca.


 

Jest to pierwszy tego rodzaju obiekt w Radomiu. Zastosowano w nim nowoczesne i innowacyjne rozwiązania techniczne, jak fotowoltaika w formie siedmiu zestawów panelowych umieszczonych na dachu budynku, instalacja wentylacji, klimatyzacji i elektryczna sterowana za pomocą BMS.
Konstrukcja jest żelbetowa słupowo-płytowa. Ściany są murowane i żelbetowe, a stropy – żelbetowe monolityczne. Zastosowano stropodach płaski pogrążony, z attyką na obwodzie. Elewacje tworzą panele aluminiowe oraz fasada szklana. Budynek ma dwie klatki schodowe i dwie windy.
Wykonano podłogi podniesione oraz przestrzeń techniczną pod sufi - tami podwieszanymi, zwiększając swobodę i elastyczność w aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Elewacje są wentylowane, z okładziną z alucobondu na przemian z pasami fasady szklonej. Fasady wewnętrzne przy salach konferencyjnych parteru są szklane, a pozostałe – aluminiowe szklone szkłem bezpiecznym. Zastosowano system BMS sterujący parametrami wentylacji, klimatyzacji, oświetlenia, sapem, kontrolą dostępu. Zamontowany na dachu system paneli fotowoltaicznych o mocy 40 kW oraz agregat prądotwórczy umożliwia obsługę urządzeń zapewniających prawidłowe funkcjonowanie obiektu. Sprężarki agregatów wody lodowej są zasilane za pomocą solarów.
Powierzchnia zabudowy wynosi 1425,69 m2, powierzchnia użytkowa 5178,28 m2, a kubatura budynku
19 538,27 m3. Całość prac wykonano w ciągu 14 miesięcy.